حساب سایبری فعالیت اینترنت نامزدهای انتخاباتی

حساب: سایبری فعالیت اینترنت نامزدهای انتخاباتی شبکه های اجتماعی کاندیدا مجرمان سایبری صفحات جعلی

گت بلاگز اجتماعی کلاهبرداری سایبری تحت عنوان حمایت از نامزدهای انتخاباتی

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری فتا ناجا گفت: یکی از تغییراتی که بیش از گذشته به چشم می‌خورد انجام تبلیغات در اینترنت به خصوص در شبکه‌های اجتماعی هست، تبلیغات

کلاهبرداری سایبری تحت عنوان حمایت از نامزدهای انتخاباتی

به گزارش گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ سرگرد حمید کیانی مدیر اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت: با توسعه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و راه اندازی گروه های حمایتی در وقت انتخابات شاهد ایجاد صفحاتی به نام بعضی از کاندیدا و افراد معروف و آشنا شده است در اینترنت هستیم که بعضاَ این صفحات متعلق به این افراد نیست و فقط به نام آنها درست شده است و فعالیت می کنند. فعالیت هایی که از سوی این افراد دنبال می شود، گاهاً فعالیت های سودجویانه و در بعضی موارد با انگیزه های مالی و با درخواست کمک از بازدیدکنندگان و بدون اطلاع این افراد مطرح خواهد شد.

عبارات مهم : سایبری
سرگرد کیانی افزود: بعضی از مجرمان سایبری با سوءاستفاده از این عنوان و ایجاد صفحات جعلی به نام بعضی از نامزدهای انتخاباتی و مقامات دولتی به دنبال عملی کردن اهداف مجرمانه خود هستند. اهدافی که با جعل هویت افراد معروف و مطرح اجتماعی امکان پذیر است.

وی گفت: بازدیدکنندگان و هموطنان باید مراقب فعالیت این افراد باشند و در عضویت یا فعالیت و تبلیغات اطراف صفحات جعلی نامزدها و مقامات دولتی و حکومتی و اشخاص مشهور مورد علاقه خود و کمپین های انتخاباتی بیشترین مواظبت را داشته باشند تا در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

سرگرد کیانی با اشاره به جعلی بودن بعضی از این صفحات افزود: افرادی که در اینترنت به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی مثل نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان مجلس و غیره، بدون اطلاع آنها و اخذ مجوزهای مربوطه، سایت یا کانال درست می کنند با طرح شکایت فردی که صفحه به وی منتسب شده است مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در ادامه به بعضی از کلاهبرداری های متصور اشاره کرد و گفت: انگیزه مهم این افراد تخریب اشخاص مشهور بوده و تلاش داند منشتر شدن مطالب کذب فضای انتخاباتی را بر علیه کاندیدای مورد نظر متشنج کنند.

سرگرد کیانی کسب منافع مالی را یکی دیگر از اهداف افراد سودجو برشمرد و در توصیه به بازدیدکنندگان اینترنت بیان کرد: هموطنان از واریز وجه نقد به تقاضای سایت های جعلی فوق در اینترنت تحت هر عنوانی خودداری کرده و هرگز تصویر و مطالب شخصی و محرمانه خود را جهت این صفحات ارسال نکنند.

وی عالی ترین راه اطلاع رسانی و کسب اطلاعات در مورد نامزدهای انتخاباتی را رسانه های معتبر دانست و گفت: رسانه ها در این میان می توانند نقش بسیار موثری در اطلاع رسانی نامزد های انتخاباتی و صفحات مهم آنها در اینترنت و شبکه های اجتماعی داشته باشند.

این مقام مسئول در توصیه به ستادهای انتخاباتی تصریح کرد: ستادهای انتخاباتی در صورت نیاز به ایجاد کانال ها و گروه های تبلیغاتی جهت کاندیدای مورد نظر، مورد نیاز است بعد از اخذ مجوزهای مورد نیاز از مبادی ذی صلاح، در وقت تعیین شده است اقدام به تبلیغ کنند.

سرگرد کیانی در آخر گفت: هموطنان عزیز جهت کسب اطلاعات زیاد می توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کنند. همچنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک می توانند آن را از طریق لینک مرکز فوریت های سایبری، گزینه ثبت گزارش مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سایبری | فعالیت | اینترنت | نامزدهای انتخاباتی | شبکه های اجتماعی | کاندیدا | مجرمان سایبری | صفحات جعلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs