حساب سایبری فعالیت اینترنت نامزدهای انتخاباتی

حساب: سایبری فعالیت اینترنت نامزدهای انتخاباتی شبکه های اجتماعی کاندیدا مجرمان سایبری صفحات جعلی

گت بلاگز اخبار اجتماعی استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز اس

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما با مسایل جدی در تمام شهرها روبرو هستیم و باید جهت این مسایل فکری کنی البته قبل از وضع دستور العمل، قوانین و مقررات باید

استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز اس

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران : استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز است

عبارات مهم : ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما با مسایل جدی در تمام شهرها روبرو هستیم و باید جهت این مسایل فکری کنی البته قبل از وضع دستور العمل، قوانین و مقررات باید وظیفه خود را با رویکرد های مهم روشن و استراتژی خود راجع به برخورد با شهرها را مشخص کنیم.

به گزارش ایسنا دکتر محمد علی نجفی صبحگاه امروز طی سخنانی در نود و پنجمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور – که به میزبانی شهرداری اصفهان برگزار شد – با اشاره به اهمیت وافر مدیریت شهری در سطح جهانی گفت: با یک نگاه ابتدایی به همایش ها، کنفرانس ها و مناسبت های مرتبط با عنوان مدیریت شهری در دنیا متوجه می شویم که اهمیت مدیریت شهری در سطح جهانی روز به روز زیاد شده است است البته این مساله علت های مختلفی دارد که یکی از آن ها تحولات جمعیتی و حرکت از روستاها به سمت شهرها است.

وی با بیان اینکه تحولات جمعیتی روز به روز تعهد شهرها و مدیریت شهری را زیاد کردن می دهد، گفت: هم اکنون تقسیم بندی روستاها به عنوان کانون های تولیدی و شهرها به عنوان کانون های مصرفی به کلی در دنیا عوض کردن پیدا کرده است ؛ به نحوی که مراکز مهم تولید علم، ارزش افزوده و توسعه اقتصادی در شهرها قرار گرفته و طبیعی است که توجه به شهرها زیاد از گذشته باشد.

استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز اس

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: در کشور ما نیز تحولات جمعیتی کاملا اتفاق افتاده و جمعیت شهرها نسبت به روستاها زیاد کردن پیدا کرده هست. از این رو شهرها به عنوان پیشانی و ویترین مهم در معرفی مدیریت کشور به شمار می روند. در این میان هر کسی بخواهد برداشتی از مدیریت کشور داشته باشد، شهرها را ارزیابی می کند.

نجفی با بیان اینکه شهرها در مواجهه با چالش ها و پرسشها کشور خاکریز اول هستند،اظهارکرد: شهرها از این منظر نیز اهمیت زیادی دارند ولی متاسفانه با چالش های مختلفی روبرو هستند که بخش عمده ای از این چالش ها، مسایل یکسان بین همه شهرهای کشور هست. از جمله مسایل یکسان می توان به آلودگی هوا، ضعف حمل و نقل عمومی، ترافیک، عدم دسترسی به منابع مالی پایدار، ناپایداری شهری و ایمنی در شهرها اشاره کرد حتی اگر بعضی شهرها با تعدادی از این چالش ها روبرو نیستند نیز باید در انتظار این چالش ها در طول وقت باشند آیا که همه این پرسشها به وجود خواهد آمد و بدون وجود نگاه آینده پژوهی و آینده نگری، حل مسایل موجود بسیار پیچیده و سخت خواهد بود.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما با مسایل جدی در تمام شهرها روبرو هستیم و باید جهت این مسایل فکری کنی البته قبل از وضع دستور العمل، قوانین و مقررات باید

وجود مسایل جدی در تمام شهرها

وی به صحبت خود در همایش هیدروپلیتیک اشاره و تصریح کرد: میزان استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز هست؛ به نحوی که هم اکنون ما از دشت پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۷۵۰ میلیون متر مکعب آب بر می داریم این در حالیست که میزان مجاز برداشت از آب های زیر زمینی ۲۵۰ میلیون متر مکعب هست. این عنوان منجر به بروز مشکلاتی همانند نشست زمین و پرسشها ناشی از آن شده است است که قطعا در آینده از نظر کمی و کیفی پرسشها بیشتری ایجاد می کند مگر اینکه از نظر آینده پژوهشی و آینده نگری به سراغ آن برویم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطر نشان کرد: ما با مسایل جدی در تمام شهرها روبرو هستیم و باید جهت این مسایل فکری کنیم البته قبل از وضع دستورالعمل، قوانین و مقررات باید وظیفه خود را با رویکردهای مهم روشن و استراتژی خود راجع به برخورد با شهرها را مشخص کنیم.

استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز اس

وی افزود: مسئله مدیریت محلی و میزان قدرت و نقش آن در اداره کشور بسیار مهم است که در این زمینه می توان دو استراتژی را تعریف کرد؛ یا باید به سمت قدرت هر چه زیاد مدیریت های محلی حرکت کنیم تا به تدریج اختیارات بیشتری به آن ها بدهیم و در برابر مسئولیت ها و ماموریت ها را تعیین کنیم. استراتژی دوم نیز این است که همین تمرکز را در همه امور دنبال کنیم.

استراتژی تمرکز قابل دوام نیست

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما با مسایل جدی در تمام شهرها روبرو هستیم و باید جهت این مسایل فکری کنی البته قبل از وضع دستور العمل، قوانین و مقررات باید

نجفی به مذاکرات خود با وزیر کشور اشاره و اظهارکرد: شروع این تصمیم جهت حرکت به سمت مدیریت های محلی از وزارت کشور است آیا که وزارت کشور می تواند تصمیم بگیرد هر کجا درآمد و قدرتی راجع به شهرداری ها هست، آن را در وزارت کشور و استانداری ها توزیع کنند و یا این مسئله به شهرداری ها واگذار شود.

وی با بیان اینکه استراتژی تمرکز در همه مسایل قابل دوام نخواهد بود و باید به سمت مدیریت های محلی حرکت کنیم گفت: در مذاکرات با مجلس شورای اسلامی تاکید کردم که در این مرحله باید تصمیم بگیریم کدام استراتژی را گزینش کنیم؟ اینکه در یک قانون نویسی دو ماده به سمت استراتژی اول و سه ماده به سمت استراتژی دوم باشد، در نتیجه شاهد همین تناقضی خواهیم بود که هم اکنون به وجود آمده است.

استحصال آب از منابع زیر زمینی پایتخت کشور عزیزمان ایران سه برابر میزان مجاز اس

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بر ضرورت تعیین وظیفه «رفتن و یا نرفتن به سمت مدیریت به هم پیوسته شهری» نیز تاکید کرد و گفت: از برنامه سوم توسعه عنوان مدیریت یکپارچه شهری را عنوان می کنیم ولی به آن اعتقاد نداریم و حتی اگر اعتقاد هم داریم، توانایی عملیاتی کردن این فکر و ایده را نداریم. از سال ۱۳۷۹ و برنامه سوم توسعه تاکنون از مدیریت یکپارچه شهری در برنامه ها یاد می شود ولی یک مورد را نام ببرید که به این سمت حرکت کرده ایم؟

نجفی گفت: به سمت مدیریت به هم پیوسته باید حرکت کنیم آیا که استراتژی تمرکز دیگر قابل دوام نیست. همچنانکه همه شهرهای توسعه یافته نیز مدیریت به هم پیوسته را دنبال کرده اند بنابراین باید تصمیم بگیریم که آیا می خواهیم به سمت مدیریت به هم پیوسته حرکت کنیم یا خیر و اگر می خواهیم این اتفاق بیفتد، دیگر نباید قوانین متعارض با این عنوان را وضع کنیم تا در تک تک موارد، شهرداری ها را محدودتر کنیم.

به گزارش شهرنوشت، وی به محدودیت های پیش روی شوراهای شهر نیز اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر شوراها از نظر وضع عوارض تقریبا اختیاری ندارند و هر چه تصویب کنند، از سوی دیوان عدالت اداری رد می شود. در جلسه ای با دیوان عدالت اداری این عنوان را بررسی کردیم و مشخص شد بر اساس قانون مجلس، این موارد وضع عوارض و مالیات ها در اختیار مجلس واقع شده است است و خارج از آنها نیز چیزی نیست که بتوان جهت آن عوارض وضع کرد. مشخص است که این قانون باید با نظر تقویت مدیریت محلی و حرکت به سمت مدیریت به هم پیوسته متضاد است.

ضرورت تعیین استراتژی روشن راجع به منابع مالی اداری شهرها

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت تعیین استراتژی روشن راجع به منابع مالی اداری شهرها گفت: منابع مالی مورد نیاز اداره شهرها از سه منبع حکومتی، شهرداری و مردم تامین می شود. در سفرهای اخیر خود به شهرهای سئول و ورشو نیز شاهد بودم که با وجود حاکم بودن مدیریت محلی و مدیریت یکپارچه شهری، بخش عمده ای از منابع مالی به وسیله حکومت مرکزی تامین می شود. از این رو یک تقسیم کار صورت گرفته و متناسب با آن، بخشی از منابع مورد نیاز نیز به وسیله حکومت مرکزی تامین می شود.

وی افزود: مردم خدماتی از مدیریت شهری دریافت می کنند که متناسب با آن خدمات باید در بخشی از هزینه ها نیز همکاری کنند. این عنوان هم در همه دنیا مشخص است و باید راجع به آن تصمیم بگیریم که مردم به خاطر زندگی در شهرها و کلانشهرها باید چه بخشی از هزینه ها را تامین کنند؟ علاوه بر این بخشی از منابع مالی شهرها به خود شهر و منابع شهرداری بر می گردد تا بتوانیم از بخش شخصی در سرمایه گذاری ها و سایر منابع استفاده و ارزش افزوده ایجاد کنیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآور شد: عنوان پسماند در شهرهای توسعه یافته دنیا به یک منبع تامین مالی جهت شهرداری ها تبدیل شده است ولی در کشور ما به یک منبع بدبختی، فشار و هزینه جهت شهرداری ها تبدیل شده است است این در حالیست که می توان از طریق جذب همکاری ها و سرمایه گذاری های داخلی و خارجی این منابع را تامین کرد.

اهتمام دولت جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور

نجفی به گرایش مثبت ایجاد شده است در دولت جهت توجه به شهرداری ها اشاره کرد و گفت: اگر این گرایش مثبت قبلا هم وجود داشته، ضعیف تر از آن چیزی است که امروز مدیر جمهوری دنبال می کنند. از این رو هم اکنون دو اقدام مهم با حمایت مدیر جمهوری در دولت در حال انجام است که می تواند در اصلاح شرایط زیست شهری موثر باشد.

وی به اهتمام دولت جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور نیز اشاره و اظهارکرد: بعد از اینکه توجیهات کافی در اختیار مدیر جمهور گذاشته شد، او نیز از این عنوان حمایت کرد البته بخش عمده ای از نوسازی ناوگان حمل و نقل به کلانشهرها بر می گردد که از سال ۹۷ اجرایی می شود و مقداری نیز به مدیریت ما مربوط می شود که چقدر از این منابع را جهت توسعه حمل و نقل عمومی به کار بگیریم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به حمایت مدیر جمهوری از برنامه نوسازی بافت های فرسوده شهری،گفت: استارت برنامه نوسازی بافت های فرسوده در دهه فجر زده شده است و قرار است منابعی مشمول بر تسهیلات بانکی، بودجه دولتی و یارانه سود تسهیلات در سال ۱۳۹۷ تامین شود. از این رو امیدوار هستیم این دو اقدام بتواند چالش ها و پرسشها ما را تا حد زیادی برطرف کند.

آخرین اوضاع لایحه درآمد پایدار شهری

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود به گرایش مثبت ایجاد شده است به شهرداری ها و شوراهای شهر در قانون بودجه و تصمیمات مجلس به نفع شهرداری ها نیز اشاره و اظهار کرد: انتظارات ما زیاد از این بود ولی محدودیت های کلی کشور و مسایل و پرسشها دیگری که مجلس باید به آنها می پرداخت، اجازه نداد که مجلس شورای اسلامی به همه پیشنهادات ما بپردازد.

وی به تشریح آخرین اوضاع لایحه درآمد پایدار شهری پرداخت و گفت: هم اکنون کار این لایحه را در کمیسیون زیربنایی دولت تمام کردیم و به دولت فرستادیم که در مجموع نسبت به اوضاع فعلی لایحه خوبی است ولی باز هم انتظارات ما نادیده گرفته شده است هست. در این زمینه دو روز پیش نامه ای را به مدیر جمهوری نوشتم و مجددا عنوان کردم که از نظر ما این موارد باید اصلاح شود ولی با این وجود اگر دولت آن ها را اصلاح نکند می توانیم در مجلس آنها را دنبال کنیم حتی با توجه به آنکه لایحه درآمدهای پایدار شهری طی یکی – دو ماه آینده در دستور کار دولت قرار می گیرد، می توان نامه ای را با امضای همه شهرداران کلانشهرها ارسال کرد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به بررسی عنوان دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: آنچه در این قانون اعمال شده است در مجموع به نفع ما است ولی به خاطر همان نبود استراتژی، موارد مثبت و منفی دارد. در این زمینه نیز نامه ای را به مدیر مجلس شورای اسلامی نوشتم و درخواست کردم که موارد مورد نیاز اصلاح شود.

نجفی از حمایت های مدیر مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ تقدیر کرد و گفت: او خیلی دلش می خواست جهت شهرها و به خصوص شهرهای بزرگ کاری در بودجه انجام شود ولی محدودیت ها به حدی زیاد بود که کارهای صورت گرفته، کم است.

وی یادآور شد: لایحه یکپارچه مدیریت شهری که در دولت مطرح شده، اشتباهات زیادی دارد و طرح مجلس راجع به مدیریت یکپارچه شهری نیز مسایلی دارد که آن ها را دنبال می کنیم تا به نقطه نهایی مورد توافق برسیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: نشانه همه ما این است که نظام جمهوری اسلامی از نظر کارامدی، در نقطه ایده آل و مورد قبولی قرار گیرد تا بتوانیم خدمت موثرتری به مردم عرضه کنیم.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست شهردار اصفهان به منظور پیگیری زمینه های همکاری یکسان خواستار تهیه و تکمیل اسناد مقدماتی در دبیرخانه کلانشهرها به منظور زیاد کردن همکاری کلانشهرها شد.

واژه های کلیدی: ایران | منابع | شهردار | شهرهای | مدیریت | شهرداری | استراتژی | شهردار اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs