حساب سایبری فعالیت اینترنت نامزدهای انتخاباتی

حساب: سایبری فعالیت اینترنت نامزدهای انتخاباتی شبکه های اجتماعی کاندیدا مجرمان سایبری صفحات جعلی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مهار کانون‌های گرد و غبار کشور عزیزمان ایران کلید خورد

توافقنامه اجرایی بین کشورهای کشور عزیزمان ایران و عراق به منظور راه اندازی مزرعه آموزشی و پژوهشی مقابله با گردوغبار منعقد شد. 

مهار کانون‌های گرد و غبار کشور عزیزمان ایران کلید خورد

مهار کانون های گرد و غبار کشور عزیزمان ایران کلید خورد

عبارات مهم : ایران

توافقنامه اجرایی بین کشورهای کشور عزیزمان ایران و عراق به منظور راه اندازی مزرعه آموزشی و پژوهشی مقابله با گردوغبار منعقد شد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضای توافق اجرایی ایجاد مزرعه مرکز آموزشی و پژوهشی و ترویج چگونگی مقابله با پدیده ریزگردها اظهار کرد: در ادامه همکاری های خوب در زمینه محیط زیست امروز توفیق برداشتن نخستین قدم اجرایی جهت تحقق تفاهم نامه همکاری با این کشور را داریم و گام جدی جهت اجرای توافقنامه ها بین کشور عراق و کشور عزیزمان ایران به خاص در زمینه مقابله با گردوغبار برداشته می شود.

مهار کانون‌های گرد و غبار کشور عزیزمان ایران کلید خورد

وی با بیان اینکه در جریان مذاکرات با مقامات عراق طی سه سال گذشته بحث مقابله با گردوغبار جزء محورهای مشورت ها بوده است گفت: در اسفندماه سال 92 در بغداد مذاکرات مستقیمی در زمینه گردوغبار داشتیم. بعد از آن با نخست وزیر عراق و سپس در جریان اجلاس تغییرات اقلیمی مراکش با مدیر جمهور این کشور مذاکراتی در بحث گردوغبار داشتیم.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه همکاری های علمی، فنی و مبادله تجربیات در حوزه محیط زیست بین کشورهای عراق و کشور عزیزمان ایران مدنظر بوده است افزود: مقابله با کانون های گردوغبار به علت آثار وسیع این کانون ها روی کشور کشور عزیزمان ایران همواره محور مهم مذاکرات ما با مقامات عراقی بوده است.

توافقنامه اجرایی بین کشورهای کشور عزیزمان ایران و عراق به منظور راه اندازی مزرعه آموزشی و پژوهشی مقابله با گردوغبار منعقد شد. 

ابتکار ضمن اشاره به مصوبه دولت عراق در زمینه مقابله با گردوغبار اظهار کرد: تلاش های دولت عراق جهت مقابله با گردوغبار منتجی به یک مصوبه شد تا در قالب آن مزرعه مطالعاتی و آموزشی جهت مقابله با پدیده گردوغبار در حریم شهر کربلا ایجاد شود. این مزرعه مجموعه ای خواهد بود که با همکاری ستاد مقابله با گردوغبار کشور عزیزمان ایران برنامه هایی را اجرا خواهد کرد. تلاش می کنیم رویکرد جامع حاکم بر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار در این مجموعه آموزشی مقابله با گردوغبار در عراق نیز ایجاد شود.

معاون مدیر جمهور با تاکید بر اینکه امروز گردوغبار ابعاد بین المللی پیدا کرده است تصریح کرد: با قطعنامه های مجمع عمومی شرکت ملل بحث گردوغبار مورد توجه بین المللی قرار گرفته هست. نخستین اجلاس بین المللی گردوغبار که دوازدهم تا چهاردهم تیرماه در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار خواهد شد به همین جهت است.

ابتکار اظهار کرد: در اجلاس بین المللی مقابله با گردوغبار که در ماه آینده برگزار می شود بحث و بررسی درمورد نحوه اجرایی شدن قطعنامه های بین المللی مقابله با گردوغبار، همکاری های منطقه ای، سازوکارهای فنی و حقوقی و هم افزایی کشورهای متفاوت در زمینه مقابله با گردوغبار مورد توجه قرار می گیرد. افتخار می کنیم که این نشست مهم بین المللی برگزار می شود.

مهار کانون‌های گرد و غبار کشور عزیزمان ایران کلید خورد

وی در ادامه با بیان اینکه خوشحالیم همکاری های عملی بین عراق و کشور عزیزمان ایران به نتیجه رسیده است گفت: ستاد عتبات عالیات، ستاد مقابله با گردوغبار، مرکز امور بین الملل شرکت محیط زیست، وزارت خارجه کشور عزیزمان ایران و وزارت محیط زیست و بهداشت عراق جهت اجرایی شدن توافقنامه ها گام های اساسی برمی دارند.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دولت عراق مصوبه ای را درمورد این تفاهم نامه تصویب و ابلاغ کرده است گفت: توافقنامه امروز یک توافقنامه اجرایی و مرحله عملیاتی تفاهم نامه های قبلی محسوب می شود. توافقی جهت ایجاد یک مرکز آموزشی و پژوهشی است تا توان افزایی جهت کارشناسان عراقی صورت گیرد. تفاهم نامه کم کردن گردوغبار بین کشور عزیزمان ایران و عراق در سال 91 صورت گرفته بود و در شرایط حاضر اجرایی می شود.

توافقنامه اجرایی بین کشورهای کشور عزیزمان ایران و عراق به منظور راه اندازی مزرعه آموزشی و پژوهشی مقابله با گردوغبار منعقد شد. 

ابتکار با اشاره به شرح این توافقنامه اجرایی بین کشورهای کشور عزیزمان ایران و عراق اظهار کرد: سنجش کیفیت هوا، تثبیت خاک، احیای تالاب ها، روش های عملی جهت مقابله با کانون های گردوغبار، بررسی آثار عوض کردن اقلیم بر وقوع پدیده گردوغبار، نحوه مدیریت کانون های گردوغبار و مقابله با تشکیل کانون های تازه از جمله مواردی است که در این توافقنامه اجرایی بین کشورهای کشور عزیزمان ایران و عراق اشاره شده است است.

وی در مورد وقت شروع اجرایی شدن این توافقنامه گفت: انجام مطالعات اولیه جهت اجرای کار مهم است که همه این کارها دو ماه آینده شروع می شود.

مهار کانون‌های گرد و غبار کشور عزیزمان ایران کلید خورد

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون عراق در مورد منابع مالی آینده نگری شده است جهت راه اندازی مزرعه آموزشی و پژوهشی مقابله با گردوغبار اظهار کرد: منابع مالی و تعهدات طرفین مشخص شده است هست. دولت کشور عزیزمان ایران درمورد تعهدات خود منابع مورد نیاز را آینده نگری می کند. با همکاری ستاد عتبات عالیات که امکانات خوبی در کشور عراق دارد این برنامه اجرایی می شود. تامین منابع مالی جهت اجرای این توافقنامه بین کشور عزیزمان ایران و عراق یکسان هست. زمین و منابع آب به وسیله دولت عراق تامین می شود.

وی افزود: بخشی از منابع مالی برعهده کشور عزیزمان ایران و بخشی برعهده عراق است.پیش بینی ها درمورد ارقام صورت گرفته ولی نمی توانیم عدد و رقم دقیقی را مطرح کنیم.

ابتکار درمورد بازه زمانی برنامه های اجرایی و عملیات مربوط به دولت عراق در بحث مقابله با گردوغبار گفت: کانون های گردوغبار باید به وسیله دولت عراق تثبیت شود. کار ما این است که در زمینه توان افزایی و برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی اقداماتی انجام دهیم تا توانمندی های مورد نیاز در کشور عراق جهت مقابله با پدیده گردوغبار ایجاد شود. بنابراین قدم اول جهت اجرایی شدن کارها بحث آموزش است که با همکاری کشور عزیزمان ایران صورت می گیرد.

وی افزود: قدم اول جهت مهار کانون های گردوغبار، توان افزایی و آموزش هست. افزون بر این در سال گذشته درختکاری در مرز مهران در استان ایلام با همکاری کشور عزیزمان ایران انجام شد همچنین در داخل عراق نیز بخشی درختکاری شد. برنامه کاشت نهال در جریان راهپیمایی اربعین در امسال یکی از برنامه های مهم ماست که امیدواریم با ابعاد و قوت زیاد انجام شود.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه مسئولیت مهم در مهار کانون های گردوغبار در عراق برعهده دولت عراق است اظهار کرد: برطرف مسئله پدیده گردوغبار و مهار کانون ها، وظیفه عراق است و ما در بخش آموزش و توان افزایی با این کشور همکاری می کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | منابع | مقابله | همکاری | آموزشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs